Ha elfogy az energia, újra kell tölteni a gépet is és az embert is – a tangó magánóra ebben segít

Az energiafogyasztás és takarékosság világszerte központi téma. A hálózatok épülnek és folyamatosan terhelődnek, a rendszerirányítók 15 percenként adják a visszajelzést, hogy aktuálisan hogy fogyott az energia. Mindent tudniuk kell, ki, mikor mennyit használ, hiszen látnunk kell, hogy ezt mivel tudjuk pótolni. A modern rendszerek nem csak termelnek, hanem szabályoznak és egyensúlyt tartanak, de ha kiesés van annak ára van. Szerencsére nemcsak az energiaválság ami érint bennünket, hanem a megoldások is egyre szélesebben jelennek meg, a szélturbinákkal és napelemekkel, sőt a geotermikus energia és a biomassza is új lehetséges forrásokat jelentenek. Persze az atomenergia és a földgázból vagy éppen szénből előállított energia még mindig komoly részt vesznek ki a vízenergiával egyetemben.

Ahogy az energia csökken, úgy a testünkben is csökken az energiaszint. Ez különösen igaz azon nőkre, akik vállalkozók vagy vezetők. Akik nem csak anyaként felelnek meg, hanem emellett minden nap döntéseket hoznak, embereket irányítanak és céget vezetnek. A vállalkozó nők energiája szintén fogy és ha hazaérnek egyre kevesebb terük van a férjükre, ha pedig nem várja őket senki otthon, akkor a randevúra rávenni magukat még nehezebb. Tudjuk, hogy elfogy, de ismerek valamit, amivel szinte azonnal újra tudjuk tölteni.

Tánc vezető nőknek

A testünk csodálatos, de egyben törékeny rendszer. Akkor működik a legjobban, ha eleget tud pihenni, hogy visszatermeljen és koncentráltak lehessünk. Az idegrendszerünknek kell a pihenés a feltöltődés, melyet egy tangó magánóra tökéletesen megadhat. Végre egy helyzet, amelyben nem kell szervezni, nem kell dönteni, nem kell irányítani, csak jelen lenni, mozdulni, figyelni és újratöltődni, addig ameddig csak lehetséges. Az alvást nem helyettesíti ugyan, de nem csak a testnek, hanem a léleknek is tökéletes nyugtató, hiszen a tangó nem sport, hanem finom hangolódás. Sok olyan tévhit van, ami azt mondja, hogy a mozgás is csak akkor ér valamit, ha intenzív. A tangó épp az ellenkezőjét bizonyítja. Ez a tánc finoman, szinte sejtszinten hat ránk. Fejleszti az idegrendszeri koordinációt, javítja a stressztűrő képességet és minden szinten segíti a testtudatot. Az agy nem parancsol, hanem kapcsolódik. Az izmok nem hajtanak, hanem hangolnak, hogy finom és elegáns legyen a mozdulatunk, és hogy a másodperc tört része alatt tudjunk reagálni. Ez a fajta aktivitás nem energiazabáló, hanem pont a tudatos energia felhasználására tanít.

Minden nő, aki vállalkozást vezet, nemcsak önmagát, hanem a munkatársait is mozgatja. Valahogy úgy működik, mint a köztes kötés, egy vezetékrendszer, amely összekapcsolja és megtartja az energiát. De őt vajon ki puffereli?

Ezért nem lehet luxus a tangó, hiszen ez egy nagyszerű út a visszatöltéshez. Egy tangó magánóra nem csak mozgás, hanem olyan tér, ahol a feszültséget is levezetjük és újratöltjük a kiapadt raktárakat. Ezért pedig nem csak a testünk, hanem a lelkünk is hálás lesz.